» 
»
 

Manisa'daki askerlerin zehirlenmesi olayında 40 kişi gözaltına alındı

Manisa'da dün yaşanan ve 731 askerin zehirlenmesine sebep olan zehirlenme olayı sonrası başlatılan soruşturmada önce 24 kişi gözaltına alınmıştı. Devam eden operasyon kapsamında bugün 16 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi ve toplam gözaltı sayısı 40 oldu.

Son 1 ayda birçok askerin akşam yemeğinden sonra zehirlenme şüphesiyle hastanelere kaldırıldığı Manisa’da, bir zehirlenme olayı da 17 Haziran da yaşanmıştı. Geçtiğimiz aydan bu yana 1500’ün üzerinde asker mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Manisa ilinde bulunan 1'inci Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda geçtiğimiz 17 Haziran akşamı, gıda zehirlenmesi şüphesiyle 731 asker hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili, kışlaya yemek hazırlayan özel şirketin Manisa'da bulunan yöneticileri ve çalışanı 24 kişi gözaltına alınmıştı. Savcılık tarafından yürütülen operasyon devam ederken,  16 kişinin daha bugün gözaltına alındı. Toplam gözaltındakilerin sayısı 40’a yükseldi. 

Olayın yaşanmasından sonra ilk gözaltına alınanlardan, V.A.G., M.K., E.D., F.Y., M.K., H.D., G.C., M.P., M.S., Ö.Y., L.K., H.Z., C.B., A.K., M.Ş., A.K., Y.K., M.Ş., Y.D., M.K., M.K., V.A., N.Y. ve İ.Y. ile ilgili gözaltı süresi uzatılırken, zanlılar bugün sağlık kontrolünden geçirildi. Çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında kadın ve erkek şüpheliler ayrı araçlarla Manisa Devlet Hastanesi'nde getirildi. Erkekler otobüsle, kadınlar ise özel polis araçlarında hastaneye getirilip, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra tekrar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Manisa Valiliği tedavi gören asker sayısıyla ilgili öğlen saatlerinde yazılı açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

17 Haziran 2017 Cumartesi Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına bağlı Batı Kışla’da akşam yemeği sonrasında rahatsızlanmaları nedeniyle  hastanelere sevki yapılan askerlerimizin tamamının tedavileri tamamlanarak  salahen taburcu edilmişlerdir

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *