» 
»
 

Manisa'daki şiddetli deprem sonrası 29 artçı deprem daha yaşandı

Merkez üssü Manisa'nın Deynekler-Gölmarmara bölgesi olan depremin şiddeti verilen bilgiye göre, 5.2 olarak belirtiliyor.Ardından yaşanan 29 artçı depremin paniğe neden olduğu belirtildi.

Türkiye saatiyle 18.53 sıralarında merkez üssü Manisa'nın Deynekler-Gölmarmara bölgesi olan depremin şiddeti verilen bilgiye göre, 5.2 olarak belirtiliyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet sitesinden alınan bilgilere göre merkez üssü Manisa'nın Deynekler-Gölmarmara olan depremde şiddet önce 5.1 daha sonra 5.2 olarak açıklandı. Gelen bilgilere göre Aydın ve ilçelerinin yanı sıra diğer illerde de hissediği belirtiliyor.Yetkililer depremin terin 1o kilometre altında olduğunu,  şu an a kadar herhangi bir can kaybının veya hasarın bildirilmediğini ancak araştırmaların devam ettiğini açıkladı.

Bu depremin hemen ardından Türkiye saatiyle 18.59’da 3 artçı deprem daha meydana daha geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet sitesinden alınan bilgilere göre saat 18.59’da Hacıveliler-Gölmarmara’daki artçı depremin 2.8,  19.18’deki Deynekler-Gölmarmara’daki artçı depremin 2.8, 19.22’deki Gölmarmara’daki artçı depremin ise 3.3 şiddetinde olduğu ifade edildi. 

Kandilli Rasathanesi internet sitesinden alınan bilgilere göre, şiddetli depremin ardından saat 22.22.itibariyle tam 29 artçı deprem daha yaşandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *