» 
»
 

Manken Burcu Çağlayan davasında sanık tutuklandı

6 yıl önce 22 yaşındaki manken Burcu Çağlayan'ın balkondan düşmesi ve ölmesi ile ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Hakkında yakalama kararı bulunan firari sanık İbrahim Tokgöz tutuklandı.

22 yaşındaki manken Burcu Çağlayan, bir deri firmasında çalışmaktaydı ve 2010 temmuz ayında 34 yaşındaki İbrahim Tokgöz'ün 5. kattaki evinin balkonundan (bilirkişi raporuna göre) 1570 santimetre yükseklikten düşerek hayatını kaybetmişti. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Tokgöz'ün firar etmesi nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Çağlayan'ın ölümüne ilişkin bilirkişi raporunda eylemin, "serbest düşme" olduğu belirtilmişti.

Manken Burcu Çağlayan'ın 6 yıl önce balkondan düşerek ölmesi davasında 6 yıldır firari durumdaki sanık İbrahim Tokgöz, Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya katıldı. İlk kez mahkemede ifadesi alınan sanık Tokgöz, Burcu Çağlayan'ın barda eğlendiği sırada kendisini arayarak davet ettiğini, dışarıda Murat isimli arkadaşıyla alkol aldıktan sonra genç mankenin olduğu bara gittiklerini belirtti.

Tokgöz, yanındaki kız arkadaşıyla ayrı bir standa oturduklarını onun ise başka bir standa oturduğunu ifade ederek, Burcu Çağlayan'ın ara ara yanlarına gidip geldiğini belirtti. Buradan çıkarak başka bir barda eğlenmeye devam ettiklerini, Çağlayan'ın da kendisini arayarak bulundukları yere geldiğini belirten Tokgöz, saat 04:30'da Burcu Çağlayan ve arkadaşı ile mekandan ayrıldıklarını belirtti.

"BİRİYLE KONUŞUYORDU, KÜFÜRLER EDİYORDU"

Tokgöz'ün ifadesinde "Murat ile aynı binada oturuyorum ve o evine gitti. Ben de Burcu ile evime geçtim. Çok alkol aldığım için ikili koltukta uyudum. Burcu ise telefonda sürekli biriyle konuşuyordu, küfürler ediyordu. Kendisinin kiminle konuştuğuna baktığımda benim telefonumla Merve isimli arkadaşımla konuştuğunu gördüm. Telefonu aldım ve Merve'ye 'Kusura bakma' gibi bir şeyler söyledim ve kapattım. Daha sonra 'Bunlar benden daha mı değerli, kendimi atarım' şeklinde sözler söyledi. Hemen ardından, yaklaşık 1-2 saniye sonra 'tak' şeklinde çok güçlü bir ses geldi. İrkildim, balkona çıktım. Burcu'nun balkondan kendisini aşağıya attığını gördüm." dediği öğrenildi.

Aynı binada oturduğunu belirttiği arkadaşının yanına giderek durumu ona anlattığını ifade eden Tokgöz, Burcu Çağlayan'ın düştüğü yere hiç bakmadan polisi aradıklarını, daha sonra da polise ve savcılığa ifade verdiğini belirtti. Hakkında çıkan yakalama kararı sonrasında "gereksiz yere cezaevinde yatmamak için" ifade vermeye gitmediğini belirten Tokgöz hakkında mahkeme heyeti, sanığın daha önce de yakalam emrinin infazına engel durumundaki kaçmış olması nedeniyle adli kontrolün bu aşama yetersiz kalacağına, "kasten öldürme" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *