» 
»
 

Mardin kırsalında bin polis ve asker ile hava destekli operasyon

Mardin kırsalında sokağa çıkma yasağı ilan edilen tam 22 bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı. Teröristlerin bölgede olduğu istihbaratının alınmasından sonra başlatılan operasyona yaklaşık bin polis ve askerin katıldığı belirtiliyor

Alınan bir son dakika haberine göre, Mardin kırsalında dev bir operasyon başlatıldı. Birçok eylemin faili olan teröristlerin bölgede olduğu istihbaratının alınmasından sonra güvenlik güçleri harekete geçti. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin'in 22 bölgesinde geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Operasyonların Artuklu, Mazıdağı ve Derik İlçelerinde olduğu öğrenildi.

Mardin Valiliği tarafından, Mardin'in merkez ilçesi Artuklu ve Derik ile Mazıdağı İlçelerinde start verilmiş operasyonlar, sokağa çıkma yasağı verilen 22 kırsal mahallede gerçekleştiriliyor. Bölgede başlatılan geniş çaplı operasyonlara yaklaşık bin kişilik askerin ve polisin beraberinde yürütüldüğü ve operasyona helikopter ile de destek sağlandığı öğrenildi. Başlatılan hava destekli operasyonların tahmini birkaç gün süreceği düşünülüyor.

Gelen istihbarat haberleri doğrultusunda, bölücü terör örgütü mensubu olan ve Cevizli Karakolu'na bomba yüklü araç ile yapılan saldırı başta olmak üzere bölgedeki birçok terör eylemini gerçekleştiren faillerin yer alıyor. Bunun üzerine harekete geçen polis ve askerden oluşan tahmini bin kişilik bir ekip sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş 22 kırsalda hava destekli olan operasyonlar başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *