» 
»
 

Mardin Kızıltepe Belediyesi'ne operasyon: 4 kişi gözaltına alındı

Mardin'in Kızıltepe İlçe Belediye binasına sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Olaydan alınan bilgilere göre, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri, sabahın erken saatlerinde Kızıltepe Belediyesine operasyon düzenledi. Belediyeye düzenlenen operasyon kapsamında, ilk belirlemelere göre belediyenin yazı işleri müdür, sosyal işleri müdürü, fen işleri müdürü ve temizlik işleri müdürü gözaltına alındı.

Daha önce kanun hükmünde kararname ile önce Dargeçit, Nusaybin, Derik ve Mazıdağı belediyelerine kayyum atışmıştı. Ardından da Mardin Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe öolan Artuklu belediyesine de kayyum atandı.

BİTLİS BELEDİYESİNE OPERASYON

Sabahın erken saatlerinde Bitlis Belediyesi'ne de oeprasyon düzenlendi. Özel harekat polisleri operasyonda geniş güvenlik tedbirleri aldı. Ardından da olay yerine gelen çok sayıda Terörle Mücadele ekipleri belediye binasına girerek arama faaliyetlerinde bulundu.

Edinilen bilgilere göre, Bitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sabahın erken saatlerinde Belediye Eş Başkanı Hüseyin Olan, Nevin Dağdemir Dağkıran'ın evine operasyon yapıldı. Düzenlenen operasyonda Eş Başkanlar Hüseyin Olan ve Dağkıran gözaltına alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *