» 
»
 

Mardin’de 50 bin terör mağduru aileye ramazan yardımı

Bir süredir devam etmekte olan terör olayları nedeniyle bulundukları yerleri bırakıp gitmek zorunda kalan binlerce aileye, dar gelirlilerle birlikte ramazan ayında yardım yapılacak. Yardımlar gıda olarak ve alışveriş kartı şeklinde dağıtılacak.

Güvenlik güçlerinin terör örgütüne yönelik operasyonları hız kesmeden devam ederken, binlerce aile bir süredir tehdit altında bulunan Nusaybin gibi bölgelerden göç ederek il merkezine yerleşmişti. Sayıları 50 bini bulan bu ailelere yardımlaşma ve dayanışma ayı olan mübarek Ramazan ayında gıda ve alışveriş yardımı yapılacağı açıklandı.

Mardin Valisi Faruk Koçak tarafından yapılan açıklamada bölgeden mecburen göç ermiş olanlar, kentte misafir edilen Suriye, Afganistan, Irak uyruklular, dar gelirli vatandaşlar ve öğrenciler ile dayanışma içinde olunacağı bildirildi. Aylardır sürdürülen dayanışmayı Ramazanda da sürdürmeyi hedeflediklerini belirten Koçak, bu mübarek ayın maneviyatına uygun paylaşımlar yapılacağını vurguladı.

Her yıl Ramazan ayında valilikler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları açtıkları iftar ve sahur çadırlarıyla bütün ülke çapında dayanışma ve paylaşım ruhunu pekiştiriyor. Mardin’de de verilen bilgilere göre ramazan ayı içerisinde her gün bu ortam sağlanacak ve yaklaşık 10 bin vatandaş iftar yapabilecek. Ayrıca ortalama sayısı 50 bini bulan aileye de gıda yardım paketleri veya alışveriş kartları ile yine destek sağlanması planlanıyor.

Sadece kurum ve kuruluşların değil, maddi durumu elveren vatandaşları da imkanları ölçüsünde bu ay içinde diğer zamanlara göre daha fazla yardım etmeye çağıran Koçak, paylaşımlarım artması temennisinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *