» 
»
 

Mardin'deki saldırıda yaralanan asker şehit oldu

Mardin'in Dargeçit İlçesinde bölücü terör örgütünün saldırısı sonrasında 2 asker ve 1 korucu şehit olmuş ve 1 asker, 2 korucu ve 1 sivil de yaralanmıştı. Yaralanan asker tedavi gördüğü Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesinde hayata tutunamadı ve şehit oldu.

Mardin'in İlçesi Dargeçit'te 2 Eylül Cuma günü terör örgütü mensupları tarafından güvenlik noktasına roketatarlı ve uzun namlulu silahlar ile saldırı düzenlenmiş ve saldırıda 2 asker, 1 korucu şehit olmuştu. Saldırıda 1 asker, 2 korucu ve 1 sivil kadın da yaralanmıştı. Yaralananlardan durumu ağır olan, hayati tehlikesi bulunan ve hastanede tedavisi devam eden asker, doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayata tutunamadı. Dargeçit'teki terör saldırısında ağır yaralanan asker, kaldırıldığı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde şehit oldu.

Şehir askerin Osmaniye nüfusuna kayıtlı olduğu ve adının Uzman Çavuş Ali Erdinç olduğu öğrenildi. Şehit askerin naaşı bugün Diyarbakır'da yapılacak törenin ardından memleketi Osmaniye'ye gönderileceği bilgisi alındı.

Dargeçit'te çatışma...

Meydana gelen olay 2 Eylül'de, Dargeçit ilçe girişinde bulunan polis kontrol noktasına bölücü terör örgütünün saldırı düzenlemesi ile gerçekleşti. Güvenlik güçlerinin de saldırıya anında karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Çatışmada 2 asker ve 1 korucu şehit oldu. 1 asker, 2 korucu ve 1 sivil kadın ise yaralandı. Yaralananlar olay yerine gelen ambulans ile hastanelere kaldırıldı ve çatışmanın ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *