» 
 

Marks and Spencer mağazalarını kapatıyor

İngiliz parakende şirketi M&S (Marks and Spencer) ülke içinde ve dış pazarlardaki mağazalarını kapatmak için hazırlık aşamasında olduğunu, ancak Türkiye'deki mağazalarından memnun olduğunu duyurdu.

Marks and Spencer (M&S), İngiltere'de yer alan 45 mağazasını sadece yiyecek satışlarına dönüştürmeyi planlarken, 30 mağazası için ise kapatma hazırlıklarına başladı. BBC Türkçe'den muhabir Özde Özdemir'in haberine göre, Marks and Spencer, 10 ülkedeki 53 mağazasından zarar ettiğini belirterek tamamen kapatacağını duyurdu.

Fransa, Çin, Estonya, Belçika, Litvanya, Macaristan, Polonya, Hollanda, Slovakya ve Romanya'daki mağazaların kapanması ile yaklaşık iki bin iki yüz kişi işsiz kalacak. M&S, bundan sonra uluslararası pazarlarda kendi mağazalarını açmayacağını, daha kârlı olduğunu belirttiği franshise (bayilik) modeli ile çalışacağını ifade etti.

M&S, bu kapsamda Türkiye'de francshise hakları bulunan ortakları arasındaki işbirliğinden memnun olduğunu belirtti. İngiliz gazetesi Independent'in haberine göre, M&S'nin 40 yaş altındaki kadınlara hitap etmemesinin durumu bu noktaya getirdiği dile getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *