» 
»
 

Marmara Adasında korkutan feribot kazası

Balıkesir’e bağlı Marmara ilçesinde iskeleye yanaşmak için manevra yapan feribot kontrolden çıkarak iskeleye çarptı. Maddi hasarın meydana geldiği iskelede şans eseri can ve mal kaybı yaşanmadı.

Alınan bilgilere göre olay bu sabah saat 06.00 sularında Marmara Adası iskelesinde meydana yaşandı. Olayda 'Çanakkale' adı verilen feribot Avşa Adası'ndan yolcu ve araç alarak saat 06.30 sıralarında Marmara Adası'na ulaştı. İskeleye yanaşarak buradan da araç ve yolcu almak için manevra yapan feribot henüz belirlenemeyen bir sebeple kaptanın kontrolünden çıkarak hızla iskeleye çarptı.

Bu esnada iskelede feribotun yanaşmasını bekleyen araç sürücüleri ve yolcular büyük korku yaşayarak kaçışmaya başladı. Meydana gelen kazada iskelede maddi hasar meydana gelirken, şans eseri ölen yada yaralanan olmadı. Sefer iptal olurken feribottaki yolcular ve araçlar tahliye edildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 'Çanakkale' feribotunun, saat 06.00'da Avşa Adası'ndan araç ve yolcularını aldıktan sonra Marmara Adası İskelesi ve Balıklı İskelesi'ne de uğradıktan sonra Erdek'e gideceği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *