» 
»
 

Marmaris'te kaçan darbeci askerler operasyonla yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde konakladığı otelden ayrılmasının hemen ardından, Marmaris'teki otele saldırı düzenleyen darbe askerlerden 9'u Muğla'nın Urla İlçesinde yakalandılar.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otelden ayrılmasının ardından, otele saldırı düzenleyen terör örgütü üyesi darbeci askerlerden 9'u daha yakalandı. Şirinköy Mahallesi sakinlerinden bir vatandaşın kaçan darbeci 5 askeri su kanalında gördüğünü polis ekiplerine ihbar etmesinin hemen ardından bölgeye Jandarma Özel Harekat ekibi geldi. Şirinköy Mahallesi'nin giriş kısmında yapılan arama çalışmaları esnasında mahalle sakinleri, darbeci askerlerin mahallenin diğer bir tarafında gördüklerini ihbar ettiler. Bunun üzerine bir grup asker ve vatandaş ihbarın yapıldığı bölgeye doğru ilerlediler.

Ekiplerin bölgeye ulaşmasının ardından, darbeci askerler ile çatışma çıktı. Bölgedeki vatandaşlar ve basın mensupları silah seslerinden kendilerini yere atarak siper ettiler. Güvenlik güçleri, vatandaşları ve basın mensuplarını herhangi bir olaya karşı tedbir amaçlı bölgeden uzaklaştırdılar. Çatışma seslerinin uzun sürmesinin ardından olay yerine destek ekip, kobra ve helikopter sevk edildi. Operasyon'da "Teslim ol!" diye defalarca çağrı yapılmasına rağmen teslim olmayan darbecilerden 9'unun yakalandığı öğrenildi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, jandarma komandolar, polis özel harekat ekipleri, il jandarma komando komutanlığı, Deniz Kuvvetleri helikopterinin katılımı ile Ula İlçesinin Şirinköy Mahallesi'nde gece operasyon yapıldığını belirtti. Çiçek, yaptığı açıklamalarda yakalanan kişi sayısının 9 olduğunu ve 2 kişinin de kaçtığını, kaçan darbeci askerler için geniş çaplı aramalrın yapıldığını dile getirdi. İhbarda bulunan Nevzat Kolkesen, askerlerin görüldüğü bilgisini almalarının ardından yola çıktıklarını ve o sırada ovadan askerlerin çıkmaya çalıştığını gördüklerini ve hemen jandarmaya haber verdiklerini bildirdi. Jandarmaya haber verdikten sonra jandarmanın hemen geldiğini ve çatışmanın çıktığını da söyledi.

Kaçan 2 darbeci asker Ula'da yakalandı. Darbeci askerlerden Mustafa Serdar Özay ve Muammer Gözübüyük bölgedeki çalışmalarda ele geçirildiler. Bu şekilde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenleyen ve yakalanan darbeci asker sayısı 37 oldu. Gece yapılan operasyonlarda yakalanan darbeci askerlerin isimlerinin ise, Ergün Şahin, Enes Yılmaz, Mehmet Demir, İsmail Yiğit, Muhammet Burak İpek, Şükrü Seymen, Murat Köse, Bahadır Sagun, Mustafa Serdar Özay, Mehmet Öztürk ve Muammer Gözübüyük olduğu bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *