» 
»
 

Marmaris'te sıcak saatler! 40 bordo bereli operasyona gidiyor

Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi ile kaldığı Marmaris'teki otele baskın yapan darbecilerin bir kısmının ormanlık alana kaçtığı belirlendi. 50 bin mermi ile 40 bordo bereli Marmaris'e gittiği öğrenildi.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) bir grup örgüt üyesi olan asker ile birlikte 15 Temmuz gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesi ile birlikte kaldığı otele ve korumalarının kaldığı bölgeye saldırı düzenlediler. Erdoğan'ın 15 dakika önce otelden çıkması ile otele ve korumaların bulunduğu bölgeye saldırı düzenleyen darbeciler orada birçok korumayı şehit ettiler. Terör örgütü üyelerinin bir kısmının Marmaris'teki ormanlık bölgeye kaçtığı belirlenmişti ve bunun üzerine operasyon yapmak üzere 50 bin mermi ile 40 bordo berelinin Marmaris'e yola çıktığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenleyen darbeciler Muğla'nın Marmaris İlçesinde Erdoğan'ın ve korumalarının kaldığı otele baskın düzenlediler. Erdoğan, alınan istihbaratlar üzerine otelden 15 dakika erken ayrıldı ve ölümden döndü. Marmaris Grand Yazıcı Otele terör örgütünün saldırısının ardından 3 polisin şehit olduğu ve 6 polisin de yaralandığı açıklandı.

Marmaris'te darbe grişimi gecesinde, Cumhurbaşkanı'nın korumalarının kaldığı korumalara tahsis edilen yerlere, bir grup FETÖ yancısı asker silahlar ile baskın düzenlediler. Ağır silahlar ile darbecilerin düzenledikleri baskında korumalara ateş açıldı. Korumaların da ateş açması ile birlikte çatışma çıktı.

Darbe yanlısı askerlerin, otomatik taramalı silahlar ile saldırısı sırasında Cumhurbaşkanı'nın bölgeden ayrıldığını öğrenen darbeciler bu seferde Cumhurbaşkanı'nın helikopter ile ineceği bölgeye haber gönderdiler. Marmaris'te yaşadıklarını anlatan Erdoğan, ölümden 15 dakika ara ile kurtulduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı'na darbecilerin düzenlemiş oldukları saldırıda 3 polis şehit oldu. Darbeci askerlerden bir çoğunun Marmaris'teki ormanlık alana kaçtıkları söyleniyor. Darbecilerin yöneticine büyük bir operasyon yapmak üzere 40 bordo berelinin 50 bin mermi ve mühimmat ile yola çıktıkları bilgisi alındı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *