» 
 

Mavi yumurtaya yoğun talep! Almak isteyen 2 ay bekliyor

Çankırı’da imam olarak görev yapan Sadık Sevinç’in yetiştirdiği "ameraucana" cinsi tavuklardan elde ettiği mavi yumurtaları almak için müşteriler sıraya girdi.

Çankırı'nın Yapraklı ilçesine bağlı Müsellim köyünde yaşayan imam Sadık Sevinç, beslediği "ameraucana" cinsi 10 adet tavuktan elde ettiği mavi yumurtaları sosyal medyanın gücünü kullanarak Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyor.

Amatör olarak başladığı tavuklardan elde ettiği mavi yumurtaların talep görmesi sonrasında tavuk sayısını 10’a çıkardığını ifade eden Sevinç, daha sonra iki tanede horoz alarak babasının köyde bulunan çiftlik evinin bahçesine bir kümes yaptığını kaydetti. Tavuklarından ayda ortalama 200 adet mavi yumurta alan Sevinç, bunları sosyal medya aracılığıyla talep edenlere kargo ile gönderiyor.

Ülke genelinde bu işi yapanların oldukça az olması dolayısıyla elde ettiği yumurtaların tamamını rahatlıkla sattığını anlatan Sevinç, "Sosyal medya üzerinden insanlar bizi buluyor. Ayda ortalama 200 yumurta alıyorum. Yoğun talep var. Şu an en az 2 ay doluyuz. Biri talepte bulunsa, ancak 2 ay sonra gönderebiliriz" diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *