» 
»
 

McDonalds'ın hamburgerlerinde et yok mu?

Dünyaca ünlü aşçı James Oliver, ünlü McDonalds'a açtığı davayı kazandı. McDonalds'ın ABD'deki restoranlarında satılan hamburgerlerinde amonyak ve hayvansal yağ hamuru kullandığı kanıtlandı.

Dünyaca ünlü İngiliz aşçı James Oliver, ünlü fast food restoranlar zinciri McDonalds'a karşı açtığı davayı haklı çıkarak kazandı. James Oliver'ın ABD'de kazanmış olduğu dava ile birlikte ABD'deki McDonalds restoranlarında satılan hamburgerlerinde hayvansal yağ hamuru ve amonyak kullandığı kanıtlandı. Oliver, uzun yıllardır McDonalds'ın hamburgerlerinde et kullanılmadığının altını çizerek, hamburgerlerin içerisinde köpekler için alınan ucuz et artıkları, yağ ve bağ dokularının olduğunu ve bunların bir takım işlemlerin ardından insanlara satıldığını söyledi. Herhangi iyi bir insanın amonyak doldurulmuş eti çocuklara nasıl yedirdiğini sorgulayan Oliver, davasını kazandı.

McDonalds'ın mahkeme kararının sonrasında menülerinde bir değişikliğe gidip gitmeyeceği yada nasıl bir politika izleyeceği henüz bilinmiyor. Oliver ile ilgili haberin kısa sürede yayınlanmasının arıdndan McDonalds Türkiye için bir açıklamada bulundu.

Açıklamada, "McDonalds için üretim yapan tüm üreticilerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın getirdiği kurallar ve Türk Gıda Kodeksi'ne ek olarak McDonalds'ın üreticileri için geçerli olan tüm gıda güvenliği koşullarına uymaktadır" ifadelerine yer verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *