MEB öğretmenlere isteğe bağlı yer değiştirme sürprizi yaptı

Bakanlığın eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere MEB bir sürpriz yaptı ve Eylül içinde isteğe bağlı yer değiştirme yapacağını duyurdu. Peki öğretmenler il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurularını ne zaman yapacak? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri için tarihleri duyurdu. Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenler 8-12 Eylül tarihleri arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunacak. Atamalar ise 14 Eylül tarihinde yapılacak.

MEB internet sitesinden yapılan duyuruya göre kadrolarının bulunduğu okulda 3 hizmet yılını tamamlamış olan öğretmenler il içi, bulunduğu ilde 3 yıl hizmet süresini tamamlayanlar ise iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bunun dışında, birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapmakta olan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden, sağlık ve eş durumu mazeretleri nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar, başvuruların son günü itibariyle adaylıkları kaldırılmış olanlar için ise 3 yıl çalışma süresi şartı aranmayacak.

14 Eylül'de gerçekleştirilecek atamalardan sonra 30 Eylül itibariyle görevine başlamamış olanların ise yer değişikliği atamaları iptal edilecek. En çok 40 kurum tercihi yapabilecek olan öğretmenlerin hizmet puanları ise 12 Eylül 2017 tarihi dikkate alınarak hesaplanacak. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 15-20 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *