MEB yeni müfredat taslağı internette milyonlarca kez görüntülendi

Kamuoyunun görüşüne açılan MEB yeni müfredat taslağı sosyal medya hesaplarında milyonlarca görüntüleme ve binlerce yorum aldı. Yeni müfredat 2017-2018 yılında uygulamaya konulacak.

Milli Eğitim Bakanlığına resmi kanallardan 185 bin civarında yeni müfredat taslağı yorum ve görüşü ulaşırken, milyonlarca vatandaş merak ederek taslağı inceledi. 13 Ocak tarihinde kamuoyunun görüşüne açılan MEB yeni müfredat taslağı 10 Şubat'a kadar mufredat.meb.gov.tr adresinden incelendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesi ve e-posta adresine binlerce görüş bildirilirken, sosyal medya üzerinden açılan @mebttkb hesabı 550 milyon görüntüleme aldı ve bu hesabı 21 milyon kullanıcı ziyaret etti. Twitter üzerinden program2017 etiketiyle 13 bin 638 görüş bildirilirken gelen sorular MEB yetkililerince sosyal medya kanalıyla yanıtlandı.

Yeni müfredat vatandaşların görüşüne şubat ayında açılmıştı. 51 ders ve 159 sınıf düzeyinde vatandaşlardan gelen önerileri 300 öğretmen ile 65 akademisyen değerlendirmeye aldı. Komisyonlar her ders için ayrı ayrı kuruldu ve yeni müfredat ile ilgili görüşler bilimsel yaklaşımla analiz edildi. Bu ay sonunda Bakan İsmet Yılmaz'a sunulması planlanan yeni müfredat şu anda Talim Terbiye Kurulu'nda son hali verilmek üzere değerlendiriliyor. Bakan Yılmaz onayladıktan sonra ise MEB internet sitesi üzerinden müfredatın son hali yayımlanacak ve 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte birinci, beşinci ve 9'uncu sınıflarda uygulanmasına başlanacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *