MEB'nın düzenlediği BİLSEM sınavı sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen BİLSEM 2016 sınavının sonuçları açıklandı. İlkokuldaki 1. ve 2. sınıf öğrencileri için Bilim ve Sanat Merkezleri tablet ve bilgisayar uygulaması sonuçları bugün açıklandı. Bilsem nedir? Detaylarda

(MEB) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene 27 Şubat 2016 ile 24 Nisan 2016 arasında düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim alacak ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri için tablet ve bilgisayar uygulamaları sonuçları BİLSEM açıklandı.BİLSEM nedir ve BİLSEM sınavı sonuçlarını öğrenmek için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

MEB tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda bu uygulamanın sınavında her soru 10 puan değerinde ve 450 derece üzerinden değerlendirilecektir. Ayrıca kazanan öğrencilerin taban puanları Türkiye'deki diğer öğrencilerin de başarı aritmetiğine göre hesaplanacağını belitrmiştir. Sınavlara giren 1. sınıf öğrencileri için genel zihinsel yetenek alanının taban puanı 330'dur. 2. sınıflar için ise zihinsel yetenek alanının taban puanı 380'dir. Öte yandan müzik veya resim yeteklerine sahip öğrenciler için BİLSEM'e yereştirilecek öğrencilerin 4 katı üzeirnden belirlenecektir. Müzik ve resim yetenekleri olan öğrencilerin sınavdaki taban puanıları ise, 1.sınıflar için 330'dur. 2. sınıflar için ise 340'dır. Sınav taban puanını geçmiş olan öğrenciler ise komsiyon tarafından en kısa zamanda randevu ile öğrenci ve velileri ile görüşülecek bilgilendirileceklerdir.

BİLSEM'in açılımı nedir? BİLSEM nedir?

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise dönemindeki tüm öğrencilerin müzik, resim ve genel anlamda zihinsel yeteneklerinin örgün eğitimlerindeki düzenlerini aksatmayacak bir şekilde kişisel yeteneklerinin farkında olarak bu yeteneklerini daha da geliştirmek ve en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuş olan özel bir eğitim kurumudur.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *