» 
»
 

Mekke'de terör operasyonu 11 yaralı var

Mekke’de, bir teröristin canlı bomba kıyafetiyle düzenlemeye hazırlandığı saldırının, polisin erken müdahalesi ile engellendiği aktarıldı. Teröristin çatışmadan sonra kendisini patlattığı belirtildi. Ayrıca yapılan operasyonlarda 1'i kadın 5 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Ramazan Bayramı kutlamalarına hazırlanan Müslümanların yoğun bir şekilde ziyaretlerde bulunduğu Mekke’de teröristler acı kayıplar verme hazırlığının polisin erken müdahalesiyle önlendiği bildirildi. Suudi Arabistan'ın Mekke ve Cidde kentlerinde düzenlenen terör operasyonlarında 5 polis, 6 yabancı uyruklu kişi hafif yaralandı, 1'i kadın 5 terörist gözaltına alındı.

Mekke'ye düzenlenecek bir terör saldırısının, güvenlik kuvvetlerinin sayesinde engellendiğini açıklandı. Gelen bilgilerde Suudi güvenlik güçlerinin Mekke’deki saldırıyı önceden engellediği belirtildi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mansur el Turki, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarla etkisiz hale getirilen teröristlerin polisle girdiği çatışma sonrasında kendisini patlattığı öne sürüldü.

Ecyad el-Masafi Mahallesi olarak adlandırılan 3 katlı bir hücre evine yapıldığı söylenen operasyonda canlı bomba eylemcisi olduğu belirlenen bir kişinin, teslim ol' çağrısına uymayadığı ve  güvenlik güçleri ile silahlı çatışmaya girdiği,  kendisini patlatarak 3 katlı evin duvarlarının yıkılmasına sebep olduğı ifade ediliyor. Yaşanan patlama nedeniyle yıkılan binada 5 polis ile 6 yabancı uyruklu kişinin hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mansur el Turki, polislerin  düzenlediği operasyonlarda,  bir canlı bombanın polisle çatışmaya girdikten sonra kendini patlattığını aktarırken,5 polis ve  6 yabancı uyruklu kişinin yaralandığı açıklandı.

Arananlar listesinde olan bir kişinin vurularak öldürüldüğünü açıklarken, olayla ilgili olduğu düşünülen kişilerin gözaltına alındığını ifade etti. Silahlı saldırganın terörist listesinde olduğu ve  arandığı ve daha önce  güvenlik güçleriyle çatışmaya girdiği açıklanmıştı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *