» 
»
 

Meksika’da havai fişek pazarında patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Mektika’da bulunan Tulpetec kentinde havai fişek satılan bir pazarda patlama yaşandı. Patlama neticesinde yapılan ilk tespitlere göre 27 kişinin hayatını kaybettiği 60 kişi de yaralandığı bildirildi.

Yabancı kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre, Tulpetec’de bulunan havai fişek yapılan pazarda patlama meydana geldi. Patlamada 27 kişi öldü, 60 kişi de yaralandığı ifade ediliyor. Patlama sonrasında gökyüzünde yükselen dumanlar kendin birçok yerinden gözlemlendi.

Yaklaşan Noel ve yılbaşı sebebi ile satışı yapılan havai fişekleri tüketiciye satışa sunmak için oluşturulan pazarda yaşanan patlamada, can kaybının artabileceği konusunda endişe ediliyor. Yaşanan patlama ile ilgili açıklamada bulunan Mektika Başsavcısı Alejandro Gomez San Pablito olayla ilgili ilk incelemelere göre 27 kişinin hayatını kaybettiği, 60 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Mektika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *