» 
»
 

Meksika'da uyuşturucu çetelerinden belediye başkanlarına infaz

Mektika'nın çeşitli bölgelerinde iki belediye başkanı ve bir belediye başkan yardımcısının öldüğü bildirildi. İnfazların perşembe ve cuma günlerinde uyuşturucu çeteleri tarafından gerçekleştirildiği olayda 3 polisin de hayatını kaybettiği öğrenildi.

Mektika'da uyuşturucu çetelerinin gerçekleştirdiği farklı günlerdeki saldırılarda çeşitli bölgelerde görevli olan 2 belediye başkanı, 1 belediye başkan yardımcısı ve 3 polisin öldürüldüğü belirtildi. Saldırıların azılı bir uyuşturucu çetesi tarafından düzenlendiği, daha öncesinde belediye başkanlarını tehdit ettiği ve son olarakta infazları gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Mektika'nın güneybatısında yer alan Guerrero eyaletinde Vali olarak görevli Hector Astudillo Flores'in konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Pungarabato’nun belediye başkanı olan Ambrosio Soto Duarte'ın öldürüldüğünü açıkladı. Duarte'nin otoyolda aracı ile seyir halinde iken, iki araç tarafından kıstırılarak durdurulduğu ve infaz edildiğini de söyledi. Duarte ile birlikte bir kişinin daha hayatını kaybettiği çatışmada 3 polis memurunun da yaralandığı bildiriliyor. Duarte'nin ailesi, onun daha öncesinde de uyuşturucu çeteleri tarafından ölüm tehditleri aldığını ve haraca bağlanma talebini reddetmesi üzerine bunların yaşandığını dile getirdi.

Mektika'nın güneyinde olan San Juan Chamula kasabasının meydanında öldürülen 5 kişinin içlerinde San Juan Chamula belediye başkanı Domingo Lopez Gonzalez ve onun yardımcısı Narciso Lunes Hernandez'in de yer aldığı bildirildi. Başkanın ve başkan yardımcısının meydanda kasaba sakinleri ile buluştuğu sırada bir grup silahlı olan saldırganların etrafa rastgele ateş açtıkları ve bunun sonucunda onlar belediye başkanı, yardımcısı ve onu koruyan 3 polis memurunun öldüğü öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *