» 
»
 

Meksika’da vahşet! Toplu mezarda 250 kafatası bulundu

Suç oranının en yüksek olduğu ülkelerden Meksika'da uyuşturucu çetelerinin uzun süreden beri kurbanlarını gömdüğü düşünülen toplu mezarlardan ilk bölümü açıldı. Açılan mezardan 250 kafa tası çıkarıldı.

Alınan bilgilere göre mezar Meksika’nın Karayip Denizine olan kışındaki Veracruz eyaletinde ortaya çıktı. TV ağı Televisa'ya tarafından yapılan yayında Eyalet Savcısı Jorge Winckler açıklamada bulunarak, uyuşturucu tacirlerinin uzun süredir Veracruz'u katlettiği cesetleri gömdüğünü ifade etti. Savcı Winckler, şimdilik bir bölümünün araştırıldığını mezarlarda daha fazla ceset çıkabileceği bilgisini verdi.

Bununan toplu mezarın açılması ile eyaletteki hatta dünya üzerindeki en büyük toplu mezara ulaşılabileceğini ifade eden eyalet savcısı Jorge Winckler, yıllardır yetkililerin suç örgütlerini göz yumduğunu bu nedenle de insan kayıplarının yaşandığını ve onları bu amaçla hazırladıkları toplu mezarlara gömdüğünu aktardı. 

Toplu mezar bulunmasını Mekasika'da alışıla gelmiş bir durum olduğunu ifade eden Winckler, üç yıl önce gösteri yapan 43 öğrencinin polis tarafından gözaltına alındığı ve ailelerinin bir daha kendilerine ulaşamadığını belirtti. Sonradan elde edilen bilgilere göre bu öğrenciler suç örgütlerine teslim edildiği ve öldüğü ortaya çıkmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *