» 
»
 

Meksika'da yaşanan toprak kaymaları nedeni ile 39 kişi öldü

Mektika Earl fırtınasının neden olduğu aşırı yağışların beraberinde getirdiği toprak kaymaları nedeni ile zor günler yaşıyor. Ülkede yaşanan felaket nedeni ile 39 kişi hayatını kaybederken bölgede hayat durma aşamasına geldi.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre, Earl fırtınası Mektika'nın Pueblo ve Veracruz eyaletlerinde etkili oldu. Tropikal fırtına olarak nitelendirilen fırtına sebebi ile bölgede yer yer toprak ve çamur kaymalarının yaşandığı, bu nedenle 39 vatandaşın hayatını kaybettiği kaydedildi.

Yetkililer en fazla can kaybının Pueblo eyaletine bağlı Huauchinango kasabasında olduğunu ve ilk belirlemelere 25 kişinin hayatını kaybettiğini yine aynı bölgede bulunan Tlaola'da ise 3 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade ediyor.

Huauchinango Belediye Başkanı Gabriel Alvarado konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu üzücü olaylar neticesinde en az 200 kişinin hayatını kaybettiğini tahmin ettiklerini, Huauchinango'da yaşananların tam bir trajedi olduğunu söyledi…

Ülkede etkisini halen devam etmekte olduğunu bildiren yetkililer, ana yollarda kapanma yaşandığını, bölgeye 24 saat içerisinde yağan yağış miktarının normal şartlarda bir yıllık yağış miktarı olduğu belirtildi…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *