» 
»
 

Meltem Açıkel'den Zahide Yetiş'le de pratik bilgiler

Show TV ekranlarının güler yüzlü sunucusu Zahide Yetiş'in sunduğu Zahide Yetiş'le programının 24 Ekim gününe konuk olan Pratik bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel, karbonat ile diş beyazlatmayı, karbonat ile diş macunu yapmayı anlatıyor. Öte yandan el yapımı bulaşık makinesi deterjanı nasıl yapılır? Karbonatla sivilce maskesi tarifi nasıl yapılır? Sorularını cevaplandırıyor. Ayrıntılar detaylarda...

Çoğu kişi halâ karbonatı sadece kek ve pasta yapımlarında kullanıyor olabilir. Elimizin altında sürekli bulunan karbonatın gün geçtikçe faydaları ortaya çıkıyor. Cildi güzelleştiren, temizlik için kullanılan, diş beyazlatan, kötü kokuları gideren ve ağız kokusuna bile etkili olan karbonat ile diş macunu nasıl yapılır? Karbonatla sivilce maskesi yapımı ve karbonat ile bulaşık makinesi deterjanı nasıl yapılır? Soruları, Show TV ekranlarında hafta içi her gün 09.30'da yayınlanmakta olan Zahide Yetiş'le programının 24 Ekim bölümünde cevaplandırılıyor. Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel, karbonatın faydalarının saymakla bitmeyeceğini dile getiriyor. Karbonat, dişlere birebir uygulandığı zaman diş minelerinde çizilmelere neden oluyor. Karbonatın dişler için en iyi kullanım yöntemi karbonat ile el yapımı diş macunu yapmak oluyor. Karbonat ile diş macunu için, 1 çay kaşığı zerdeçal, 2 yemek kaşığı karbonat, 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını kavanozda karıştırıp, diş fırçasına diş macunu kadar ekleyip, dişler dairesel hareketler ile 3-5 dakika kadar fırçalanmalıdır. Ardından ise ağız su ile durulanıp, temiz diş fırçası ile su ile fırçalanmalıdır.

Not: Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, mikropları engelleyen ve diş etlerini güçlendiren zerdeçalın dişlere mucizevi etkisi vardır.

Karbonatla sivilceler ve siyah noktaları geçiren karbonatla sivilce maskesi tarif için, 1 yemek kaşığı karbonat, yoğurt, zeytinyağı, yarım limon suyunu karıştırıp, yüze göz çevresi dahil uygulayıp ardından soğuk su ile duruluyoruz. El yapımı bulaşık makinesi deterjanı için, 1 su bardağı boraks, 1 su bardağı karbonat, 1 yemek kaşığı kaya tuzu, 1 yemek kaşığı limon tuzu, 1 yemek kaşığı çamaşır sodası, 10 damla kokulu bitkisel yağ, 1 limon, parlatıcı gözüne sirke, karışıtılıp deterjan gözüne karışımdan 1 yemek kaşığı konulması gerekiyor. Mis gibi limon kokusu için ise kaşıklık gözüne yarım limon konulmalıdır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *