» 
»
 

Memur olmak isteyenlere müjdeli haber! 2016 personel alımı...

Sayıştay, Halkbak, İş Bankası, Vakıfbank, Devlet Demir Yolları, Sivil Havacılık, sözleşmeli Astsubay, Özel Harekat, BTK, Sağlık personeli, sözleşmeli öğretmen alımları gibi iş ilanlarını 2016 için yayınlandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında binlerce memur açığa alınmış ve hızla boşalan koltuklara ilişkin memur alımları başlatıldı. Sayıştay, Halkbak, İş Bankası, Vakıfbank, Devlet Demir Yolları, Sivil Havacılık, sözleşmeli Astsubay, Özel Harekat, BTK, Sağlık personeli, sözleşmeli öğretmen alımları gibi iş ilanları yayınlandı. 2016 persoenl alımı için başvurular, alım şartları, başvuru şartları, sınav tarihleri de belirlendi.

2016 memur alımı açısından oldukça bereketli bir sene oldu. Kamu kuruluşlarında boşalan memur koltuklarının yerleri doldurulmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı konu ile ilişkin 20 bin kişi, Özel Harekat ise 10 bin kişi alınacağını bildirdi. FETÖ'nun darbe girişimi sonrası bir yandan görevden almalar ve uzaklaştırmalar devam ederken, öte yandan da alımlar sürdürülüyor.

Halk Bankası 565 personel alacağını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Halk Bankasına 25 Müfettiş Yardımcısı, 40 İç Kontrolör Yardımcısı, 475 Uzman Yardımcısı ve 25 Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı olmak üzere toplamda 565 personel alımı yapacak. Sınav başvuruları 19 Eylül 2016 ile 10 Ekim 2016 tarihleri arasında olacak ve sınav ücreti 70 TL olarak. Sınav ise 5 Kasım 2016 günü yapılacak.

İş Bankası, çağrı merkezi memuru ve müfettiş yardımcısı alımı yapacak. 26 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 10.00'a kadar çağrı merkezi memurluğu için başvuru yapılabilecek. Sınav 29 Eylül 2016 tarihinde, müfettiş yardımcısı alım sınavı ise 19 Kasım 2016'da yapılacak. Alınacak personellerde KPSS şartı aranmayacak.

Vakıfbank, Vakıfkar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez Ankara ve İstanbul Çalışma Grubunda görevlendirielecek personel alımı yapacak. İki aşamaları sınav Ankara'da yapılacak ve görev yerleri ise Genel Müdürlük olacak. Sınava katılacak adayların, 4 yıllık Siyasal Bilgiler, Hukuk, İşletme, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ya da bunlara denk YÖK tarafından onaylanmış yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olan ve 35 yaşını doldurmamış adaylar alınacak.

Devlet Demir Yolları 108 işçi alacağını ilan etti. 45 Makinisti 13 Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü, 16 Demiryolu Hattı Bakım Onarıcısı, 34 Tren Teşkil İşçiliği, 4 Elektrikçi alınacak. Başvurular 9 Eylül ile 29 Eylül 2016 tarihlerinde Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri'ne yapılacak.

Sivil Havacılığa 11 sözleşmeli personel alınacak. Hem erkeklerin hem de kadınların başvurabileceği sözleşmeli astsubay alımları da başlatıldı. Sayıştay, 17 programcı alımı için düğmeye bastı. Başvurunun son tarihi 23 Eylül 2016 olarak belirlendi. 9 bin bay ve bin bayan olmak üzere 10 bin Özel Harekat Polisi alımı yapılacak. En az lise ve dengi okullardan mezun olan, 28 yaşından küçük kişiler başvuru yapabilecek. Ancak başvuru için net bir tarih belirlenmedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) KPSS'den en az 70 puan alma şartı ile çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 45 uzman yardımcısı alımı yapacak. Başvurular 31 Ağustos ile 6 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Sağlık Bakanlığı'na 20 bin personel istihdam edilecek. Adalet Bakanlığıo 2 bin 371 personel alacak. Zabıt katibi, teknisyen, mübaşir, kaloriferci, aşçı ve şoför kadroları için alım yapılacak...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *