» 
 

Memur ve emekliye müjde! Enflasyon zam farkı geliyor

Memur ve Emekli enflasyon zam farkı alacak. Enflasyonun ilk üç ay süre içerisinde yüzde 4.34 arttığı düşünüldüğünde bu zamdan etkilenen memur ve emekli 1 puanın üzerinde ek zam alacak.

Memur ve Emekli'ye enflasyon zam farkı geliyor. Enflasyonun ilk üç aydaki yüzde 4.34 yükselmesine bakıldığında memur ve emekli maaşlarına 1 puan ek zam yapılması kararlaştırıldı. Enflasyonun netleşen tablosuna göre memur ve memur emeklileri ek zamdan faydalanabilecek. Memur maaşlarına enflasyon farkından doğan 1 puan yansıtılacak. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yılın ülk üç ayında yüzde 4.34 zam yaptığını duyurmuştu. Üç ay sonu itibariyle memur ve memur emeklilerine 1 puan ek zam verilmesi kararlaştırıldı. Bilindiği üzere memur ve memur emeklileri yılbaşında yüzde 3 zam almış, enflasyonun bünun üstüne çıkması durumunda enflasyon zam farkı yansıtılmıştı. 

ENFLASYON YÜZDE 3'ÜN ÜZERİNDE

Memur ve Memur emeklilerinin yılbaşında aldıkları zam yüzde 3 olmuştu. Son üç ayda 2017 Mart ayı itibariyle Enflasyon rakamları yüzde 4.34 dolaylarında açıklanmıştı. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ye göre açıklanan enflasyon rakamlarının üzerine çıkması beklenen memur ve memur emekli zam farkları bu bakımdan 1 puan artış göstererek, maaşlara yansıtılması kararı verildi. Memur ve Memur emeklileri ek zamlı maaşlarını en kısa sürede alacaklar. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *