» 
»
 

Memurlar için mesai saati değişikliği başladı

Yaz saati uygulamasının değişmesi üzerine valiliklere mesai saatinin değiştirilmesi için yetki verilmesi üzerine ilk değişiklik yapan il Yozgat oldu.

Yaz saati uygulamasının değişmemesi üzerine valiliklere mesai saatlerinin değiştirilmesi için yetki verilmişti. Bu kapsamda ilk mesai saati değişikliği Yozgat’tan geldi. Tüm illerde aynı şekilde uygulama yapılması bekleniyor.

Valiliklere yetki verilerek iller kedi mesai saatlerini belirleyebilecek. Bu kapsamda ilk sat değişikliği açıklaması Yozgat Valiliğinden geldi ve mesai saatlerinin değiştirildiği belirtildi. Valiliğin yeni mesai saati 19 Aralık 2016 Pazartesi gününden itibaren, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri öğleden önce 08.30 ile 12.30 arası olarak ve öğleden sonra ise 13.30 ile 17.30 arası olarak değiştirilmesine karar verildiği öğrenildi. İkili öğretim yapılan okullarla ilgili olarak bu uygulamaya dair bir açıklama yapılmadı. Normal öğretim olarak tam gün eğitim yapan okullar 8.30 ile 15.00 saatleri arasında zaten uygulama yapmakta.

İkili öğretim yapan yani sabahçı ve öğlenci olarak okula devam edenler için bu saat değişikliğinin uygulanması zor görünüyor. Çünkü 7.30 da başlayan sabahçı öğrenciler için okul 12.30’da bitmekte ve 12.30’da başlayan öğlenci öğrenciler için ise okul akşam ise 17.30’da bitmekte. Bu kapsamda 1 saatlik bir değişiklik ile öğlenci öğrenciler 18.30’da okuldan çıkacakları için değişiklik yapılması düşünülmediği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *