» 
»
 

Memurlara tatil müjdesi gelebilir

Memurların yıllık izin süreleri uzun yıllardır çeşitli tartışmalara neden oluyor. Konu hakkındaki görüşmeler devam ederken, mecliste yapılan oturumlarda gerekli tasarıların geçmesi halinde memurların izinlerinin uzayabileceği müjdesi memurlarda heyecan yaratmaya başladı.

Çok uzun zamandır çeşitli söylentilere gebe olan, dini ve milli bayramlarda memurların kullanmış oldukları izinlerin yıllık izinden sayılıp sayılmayacağı konusunun yeniden ele alındığı bildirildi. Konu hakkında çeşitli itirazlar gündemdeki yerini korurken, bu durum memurlar tarafından da tartışma konusu haline geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen idari kurul toplantısında konunun tekrar gündeme gelmesi ciddi anlamda görüşmelerin başlamasına ön ayak oldu. Memurlar konu hakkındaki taleplerini ilettiler. Hafta sonu tatili ile dini bayram tatillerinin yıllık izin içerisinde sayılmaması için bazı önerilerde bulunulduğu belirtildi.


Yetkililerin belirttiğine göre, çok yoğun bir talebin olduğu konu hakkında detaylı bir şekilde görüşülmesi gerektiği söylendi. Daha önce resmi ve dini bayram günlerinin yıllık izin kapsamında sayılmaması için bu konuda yasal düzenlemelerin getirilmesi gerektiği konusunda yetkililer tarafından açıklama yapılmıştı. Bununla birlikte memurlar değerlendirilmesini beklediği izin taleplerinin gerçekleşmesi durumunda resmi tatil günleri yıllık izin süresinden düşmeyecek ve yıllık izin alacak olan memurlar daha fazla tatil yapma şansını yakalayacak. 10 yılı dolduran memurlar 20 gün tatil yaparken 10 yıldan fazla çalışan memurlar 30 gün yıllık izin kullanıyorlar.


Memurların merakla beklediği tasarının mecliste görüşülmesinin ardından onaylanması halinde, resmi tatillere ve dini bayramlara denk gelen izinler yıllık izin olarak değerlendirilmeyecek. Böylece uzun ve eğlenceli bir tatil memurları bekliyor olacak. Konunun gündeme gelmesinden bu yana,  sadece iş günlerini kapsayacak izin kullanımı hakkında memurların gözü gündemdeki sıcaklığını koruyan bu haberde oalcak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *