» 
»
 

Memurların senelik izinleri yeniden açılacak mı?

Malum olayların ardından memurların senelik izinleri de iptal oldu. Şimdilik sadece hac ibadeti için yıllık izin yapabilecek memurlara, Başbakan Binali Yıldırım'dan sevindirecek haber geldi. Başbakan, bu durumun uzun sürmeyeceğini, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde de hayatın normale döneceğini vurguladı.

15 Temmuz FETÖ'cuların darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan devlet memurlarının senelik izinleri tedbir amaçlı kaldırılmıştı. Daha sonrasında alınan karara göre, memurlardan sadece hac ibadetini yapacak olanların yıllık izinlerini kullanabilecekleri açıklandı. Memurlar, tüm bir sene bekledikleri senelik izinlerinin iptalinin ardından büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Ancak Başbakan Binali Yıldırım'dan, memurların yüzünü güldürecek haber geldi. Yıldırım, bu durumun fazla sürmeyeceğini ve önümüzdeki birkaç hafta içerisinde durumların normale döneceğini, senelik izin iptalinin daha fazla uzamayacağını belirtti. Öte yandan, senelik izin içerisinde hacca gidecek memruların senelik izin iptalinden muaf olduğunu yeniden vurguladı.

Kamu personelleri, Ramazan Bayramı tatilini idari izinler ile birlikte 9 gün yapmıştı. Ardından Yıldırım'dan gelen bir açıklama ile Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olacağı belirtildi. Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sonrasında memurların senelik izinleri iptal edilmiş ve kamu personellerinin ikinci bir emre kadar senelik izinlerini kullanmaları durdurulmuştu. Hatta 15 Temmuz öncesi senelik izin içerisinde tatilde olanların bile görevleri baına dönmeleri söylendi. Senelik izinlerin yeniden bu ay içerisinde aktif hale geleceği düşünülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *