» 
»
 

Menesa Kılıç ilaç parasının çalınması üzerine hayatını kaybetti

Zeynel-Remziye Kılıç çifti "Zellweger" sendromlu kızları Menesa Kılıç'ın ilaç masrafları için uzun süredir biriktirdikleri ve evlerindeki çelik kasada muhafaza ettikleri 40 bin lira çalındı! İlaç masraflarını karşılayamayan çift kızlarını kaybetti!

Antalya’da ilaç parasının çalınmasıyla ilgili haberlerle gündeme oturan “zellweger” sendromlu 1,5 yaşındaki Menesa Kılıç hayatını kaybetti. Antalya’da yaşayan Menesa Kılıç’ın babası Zeynel Kılıç yaptığı açıklama kızı Menesa’yı, Ramazan Bayramı’nın ilk günü rahatsızlanması sebebiyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığını söyledi.

Kalbi duran kızının, yapılan müdahalelere rağmen hayata döndürülemediğini belirten Kılıç, “Kızımı kontrol eden doktorlar, bu hastalığın kızımın kalbine zarar vereceğini söylemişti, öyle de oldu. Kızımı bayramda kaybettik, çok üzgünüz. Kızım için birçok planlarımız vardı, daha iyi olabilir diye birçok yerde doktorlara götürecektik ama olmadı” dedi. Menesa’nın cenazesinin Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verildiğini söyledi.

Pazarcılık yaparak geçinen 4 çocuklu Zeynel-Remziye Kılıç çifti, kızlarının beyninde oluşan genetik hastalık olan “zellweger” sendromu nedeniyle burnundaki hortumla beslenen kızları Menesa’nın nöbet geçirmesine engel olan ilaçları alabilmek için çelik kasada muhafaza ettikleri yaklaşık 40 bin liranın çalındığını belirterek yetkililerden yardım istemişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *