» 
 

Merhum Gazanfer Özcan'ın eşi ünlü tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü Özcan vefat etti

Torunu Tarık Ündüz'ün yaptığı açıklamaya göre ünlü tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü Özcan, akşam saatlerinde Silivri'de bulunan evinde vefat etti. Merhum tiyatro sanatçısı Gazanfer Özcan'ın eşi Gönül Ülkü Özcan 85 yaşındaydı.

Ünlü sanatçıcının vefat haberini torunu Tarık Ündüz verdi. Özcan'ın Silivri'deki evinde vefat ettiği bilgisini paylaşan Ündüz, ilerleyen sağlık sorunları olduğunu, vefat haberini ise akşam saatlerinde aldıklarını ifade etti. Daha önce dedesi Gazanfer Özcan'ı kaybettiklerini dile getiren Ündüz, "Orada buluştular herhalde. Nurlar içinde uyusun. Tabii çok üzüntülüyüz." ifadelerini kullandı.

Gönül Ülkü Özcan kimdir?
Son olarak 2015 yılında "Yaz'ın Rüyası" adlı dizide karşımıza çıkan ünlü tiyatrocu Gönül Ülkü Özcan, 28 Şubat 1931 İstanbul doğumluydu. 1947 yılında henüz 16 yaşında iken ailesinin de desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü'ne girdi. 1962'de tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Gazanfer Özcan'la evlenene kadar Şehir Tiyatroları'nda çalıştı. Sanatçı, daha sonra eşiyle birlikte Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nu kurdu.

2002 yılındaki rahatsızlığına kadar kendi tiyatrolarında çalışan Özcan, 2003'de yeniden sahnelere döndü. Az sayıda sinema filminde de rol aldı ancak Kuruntu Ailesi adlı bir dizide eşi ve kadrosuyla birlikte tam 16 yıl oynadı. "Sabahsız Geceler", "Satılmış Hayatlar", "Hürriyet Uğruna Mukaddes Yalan", "Vur Patlasın Çal Oynasın" isimli yapımların yanı sıra "Avrupa Yakası" ve "Yalan Dünya" isimli dizilerde rol aldı. 2014'de, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne layık görüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *