» 
»
 

Mersin merkezli 14 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 45 kişi gözaltında

Güvenlik güçlerinin Mersin merkezli 14 ilde eş zamanlı yaptığı FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlarda içlerinde eski Mersin İstihbarat Müdürü A. İhsan Kaya'nın olduğu tam 45 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgilere göre, FETÖ/PDY operasyonlarına hız kesmeden devam etmekte olan güvenlik güçleri, bugün yine büyük bir operasyona adım attı. Mersin merkezli tam 14 ile FETÖ/PDY'ye Terörle Mücadele Ekiplerinin düzenlemiş oldukları eş zamanlı operasyonlarda 45 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin arasında eski Mersin İstihbarat Müdürü A. İhsan Kaya'nın da olduğu açıklandı. Yapılan eş zamanlı operasyonlarda 42 kişinin de halâ ele geçirelemediği ve arandığı söylendi.

Bugün sabah saatlerinde Mersin, Adana, Ankara, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep, Nevşehir, Kayseri, Elazığ, Hatay, İstanbul, Şanlıurfa, Karaman ve Antalya'da güvenlik güçlerinin FETÖ/PDY adına düzenlemiş oldukları eş zamanlı operasyonlar sırasında 45 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bir isim dikkat çekti. O da Mersin eski İstihbarat Şube Müdürü Ali İhsan Kaya oldu. FETÖ/PDY'ye yönelik dersane, şirket ve derneklerde aramalar yapıldı. Gözaltına alınan kişilerin örgüte üyeliklerinden dolayı, örgüte maddi finans desteği sağlamalarından dolayı gözaltına alındıkları belirlendi. Olayla ilgili şüpheli 42 kişinin bulunamadığı bu nedenle operasyonların devam edeceği düşünülüyor. Gözaltına alınan kişilerin sorgularının ardından, mahkemeye çıkarılıp çıkarılmayacakları konusunda henüz bir açıklama yapılmamışlen, olayla ilgili soruşturmaların devam edeceği açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *