» 
»
 

Mersin sahillerinde ağaç parçaları avı

Mersin’in Erdemli ilçesinde sel sularının sahile taşıdığı ağaç parçaları bölgede yaşamakta olan dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürdü.

Ülke genelinde etkili olan şiddetli yağışlar, birçok şehirde hayatı durma noktasına getirirken, Mersin’in Erdemli ilçesinde yağışlarla birlikte dere yataklarında yaşanan sel nedeni ile ağaçlar köklerinden sökülerek denize kadar ulaşıp dar gelirli vatandaşa ekmek kapısı oldu.

Sahile vuran ağaç parçaları bölgede yaşamakta olan orman köylüleri tarafından kesilerek yakacağa dönüştürüldü. Odun yığınlarını toplayan vatandaşlardan Ufuk Ateş, bölgede 2 yılda bir yaşanan bu sel felaketi gelen odunları toplayarak kışlık yakacaklarımızı çıkardıklarını, bu yıl yaşanan selin oldukça bereketli geldiğini kaydetti.

Başka bir vatandaş ise yağış sonrasında meydana gelen selin genellikle dar gelirli vatandaşa büyük zarar verdiğini ancak bu yıl selle birlikte gelen odunların yüzlerini güldürdüğünü kaydetti. Vatandaşlar azgın deniz dalgalara aldırmadan ağaç gövdelerini sırtlarına alarak taşımaları ilginç görüntülere neden oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *