» 
»
 

Mersin ve Kayseri'de FETÖ operasyonu: 112 iş adamı gözaltı 10 kişi tutuklu

Alınan son dakika bilgilerine göre, Mersin'de ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, Mersin'de 10 kişi tutuklanırken, Kayseri'de ise 112 iş adamı hakkında gözaltı kararı çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan soruşturmalar kapsamında FETÖ'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Kayseri'de 112 iş adamı hakkında gözaltı kararı çıktı ve 400 polisle birlite bölgede geniş çaplı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda ikamet ettikleri adreslerde gözaltına alınan iş adamlarının yanı sıra diğer zanlıların da ev ve iş yerlerinde arama çalışmaları devam ediyor. Mersin'de de içlerinde Mersin Büyükşehit Belediye Başkan Yardımcısı, Özel Kalem Müdürü ve Genel Sekterinin bulunduğu terör örgütüne bağlı olduğu belirlenen 10 kişi tutuklandı.

Alınan bilgilere göre, 9 Ağustos sabah saatlerinde adliyeden çıkarılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Kültür Daire Başkanı Aşkın Günay, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal, Özel Kalem Müdürü Hüdaverdi Aydoğdu, Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı Tevfik Dinçer, emekli emniyet müdürü, Büyükşehir Belediyesi Personel Şube Müdürü Fuat Kurt, Zabıta Daire Başkanı Yaşar Aksoy'unda içlerinde bulunduğu toplam 23 kişinin savcılıktaki sorguları tamamlandı.

Savcı, içlerinde Tunçsu, Sanal, Günay ve Aydoğdu'nun da bulunduğu 14 kişiyi tutuklama talebi ile, 9 kişiyi ise adli kontrol kararı ile nöbetçi mahkemeye sevk etti. Terör örgütüne üye olmak ve finansman sağlamak suçlarından yargılanman sanıklardan Haluk Tunçsu, Aşkın Günay, Mehmet Özgür Sanal, Hüdaverdi Aydoğdu, Tevfik Dinçer, Yaşar Aksoy, Fuat Kurt, Dalyan Yalçın, Mustafa Yalın ve Mustafa Şahin tutuklandı. Diğer 13 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *