» 
»
 

Mersin ve Manisa'da FETÖ operasyonu: 301 kişi tutuklandı

Mersin'in Tarsus İlçesinde ve Manisa'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe kalkışmasında bulunmasının ardından başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında Mersin'de 88 kişi, Manisa'da ise 213 kamu personeli tutuklandı.

Mersin Tarsus'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik 15 Temmuz tarihinde darbe kalkışmasında bulunmasının ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında FETÖ'ye yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 174 kişiden 88'i çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar. 62 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Alınan bilgilere göre, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 86 polis memuru göz altına alındı. Gözaltına alınanlardan 12'si rütbeli olmak üzere toplamda 47 kişi tutuklandı. 28 kişi adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. 11 kişi ise halâ gözaltında bulunuyor.

Manisa'da Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olduğundan şüphelenilen 213 kamu personelinin tutuklandığı ve 86 kişinin ise gözaltında bulunduğu bilgisi alındı. Manisa Valiliği, Manisa genelinde FETÖ soruşturması kapsamında, 71 farklı kamu kurum ve kuruluşundan 2.176 kamu personelinin görevlerinden uzaklaştırıldığı, 41'inin ihraç edildiği ve 33'ünün ise sözleşmelerinin iptal edildiğini bildirdi. Soruşturma kapsamında gözaltında bulunan ve sorgu işlemlerinin bitmesinin ardından mahkemeye çıkarılan 396 kamu personelinden 213 kişinin tutuklandığı, 150'sinin adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *