» 
»
 

Mersin'de kanlı saldırı hazırlığındaki 12 terörist yakalandı

Mersin'de bombalı saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü üyesi 3'ü kadın 12 terörist yakalandı. Teröristlerle birlikte çok sayıda bomba düzeneği, fünye, uzaktan kumanda ve patlayıcı madde ele geçirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı Bölge Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütü üyelerinin eylemlerinin deşifre edilmesi ve engellenebilmesi amacıyla ortak çalışma yaptı. Yapılan çalışma sonucunda terör örgütü üyesi Medine A.'nın kırsal bir alanda bomba eğitimi alarak, canlı bomba ya da suikast tarzında eylemler yapmak amacıyla sahte kimlikle Mersin'e geldiği tespit edildi. Bunun üzerine ekipler harekete geçti ve yapılan takip neticesinde Medine A. yakalandı. Terör örgütü üyes, Medine A.'nın işbirliği içerisinde hareket ettiği tespit edilen diğer kadın şüpheli D.T. ile A.T.'de yakalandı.

Operasyonun genişletilmesi ile Medie A.'ya yardım ve yaraklık yaptıkları iddia edilen Ş.A., E.F., A.K., H.K. ve Z.A.'da gözaltına alındı. Şüpheli kişilerin taşıdıkları çantalar, evleri ve araçlarında yapılan çalışmalarda çok sayıda patlamaya hazır hale getirilen fünye, kablo, düzenek, uzaktan kumanda ve çok miktarda patlayıcı madde ele geçirildi. Bölücü terör örgütü üyesi teröristlerin Siirt ve Şırnak'ın kırsal bölgelerinden Mersin'e gelerek, Mersin Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, İl Jandarma binaları ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gibi binalara ve vatandaşların sıklıkla bulunduğu Kuvayi Milliye Caddesi ve İstiklâl Caddesi ile bazı alışveriş merkezlerinde önceden keşif yaptıkları da belirlendi. Gözaltına alınan 12 zanlıdan E.Ö. ve C.T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, gözaltına alınan diğer şüphelilerin ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *