Meteorojoji uyardı! 6 il için yoğun kar yağışı bekleniyor

Soğuk ve yağışlı hava yurdu yeniden etkisi altına almaya başladı. Bu bağlamda Meteoroloji Genel Müdürlüğün yaptığı açıklamada Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Şırnak ve Hakkari illeri için yoğun kar uyarısında bulunuldu.

İstanbul ve çevresinde etkili kar yağışı yurt genelinde de kendini hissettirmeye başladı. Son alınan Meteoroloji tahminlere göre hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalırken, batı bölgelerde ise 2 ila 4 derce artacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarılar doğrultusunda Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiği açıklandı. Bu bağlamda kar yağışının Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun şekilde gözlemleneceği kaydedildi.

Mardin, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur, akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağının tahmin edildiği belirtildi. Yetkililer yarın akşam etkisini kaybetmesi beklenen yağışların neden olabileceği ulaşımdaki aksamaların yanı sıra buzlanma, don olayı, çığ riski gibi durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması hususunda uyarılarda bulundu.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *