» 
»
 

Meteoroloji 4 il ve yurt geneli için sıcak uyarısı yaptı

Libya üzerinde gelen çöl sıcakları Türkiye'nin en kuzey bölgesi olan Karadeniz'e kadar ulaşacak. Yurt genelinde etkili olan sıcaklıklar İstanbul'da 34 dereceye kadar ulaşırken, Ege'de Perşembe-Cumartesi günleri arasında sıcaklık rekoru kırılabileceği belirtildi.Çok kavurucu sıcaklık değerlerinin yurt genelinde 4 gün boyunca etkili olması bekleniyor.

Bayram için birçok ile sıcaklık artışı uyarısında bulunan meteoroloji işleri, bayram sonrasında, bu hafta içinde yaşanacak sıcaklıklar hakkında uyarı niteliği taşıyan verileri açıkladı. Sıcaklık rekorlarının kırılacağının tahmin edildiği perşembe ve cumartrsi günleri arasında, İstanbul, İzmir, Aydın, Antalya, Kocaeli ve Manisa illeri başta olmak üzere birçok bölgede dikkatli olunması gerekiyor.

Meteoroloji İşleri’nin açıklamış olduğu rapora göre,  çok sıcak havanın etkili olacağı belirtiliyor. Özellikle Perşembe günü itibariyle İstanbul’da yaşanacak sıcaklıklara dikkat çekilirken, Antalya, İzmir, Aydın, Kocaeli hava durumu raporlarında, hafta sonu Manisa 43, Aydın 44, Antalya 42, İstanbul 34 derece olarak gösteriliyor. Yüksek sıcaklık ve düşük nemden dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunulan açıklamada, hava sıcaklığının hafta içinde, yazlık bölgeler olan Antalya merkezde 39, Bodrum, Köyceğiz, Ortaca ve Seydikemer'de 40, Marmaris ile Datça'da ise 35 dereceyi bulması bekleniyor.

 

Meteoroloji İşleri genel Müdürlüpü'nün internet sitesinde günlük hava durumu raporunda yer alan bilgiler ise şu şekilde:

Libya üzerinde gelen çöl sıcağı Karadeniz'e kadar ulaştı. Yurt genelinde etkili oluyor. Sıcaklıklar İstanbul'da Perşembe Cuma günü 34 dereceye kadar ulaşacak. Ege'de Perşembe-Cumartesi arası sıcaklık rekoru kırılabilir. Kavurucu sıcakların yurt genelinde 4 gün sürmesi bekleniyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *