» 
»
 

Meteoroloji 5 ili buzlanma ve don olayına karşı uyardı

5 gün sürecek olan kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat illeri Meteoroloji tarafından uyarıldı.

Meteoroloji 7. Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, 14 Aralık Çarşamba itibariyle 5 gün sürecek buzlanma ve dona karşı 5 ili uyardı. Yapılan açıklamaya göre, 19 Aralık pazartesi gününe kadar devam etmesi beklenen kuvvetli buzlanma ve don olayı nedeniyle Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat illeri için uyarı yapıldı.

Bu illerde yaşayan vatandaşların ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı dikkatli olmaları istenen açıklamada vatandaşların oluşabilecek riskli durumlara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

Kırşehir'de etkisini arttıran kar yağışı, sabah saatlerinde yerini tipiye bırakarak vatandaşları zor durumda bıraktı. Bazı ilçe yolları trafiğe ekiplerin çalışmalarıyla açılırken, çalışmalar köy yollarıda yoğunlaştırıldı.

Nevşehir'de ise Aksaray yolu yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı. Karayolları ekiperi tüm gün yol açma çalışmaları yaptı.

Sivas'ta ise Paşabahçe Mesire Alanı'ndaki yapay şelale buz tuttu. Sivas'ta hava sıcaklığı -5 derece olurken 714 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yozgat'ta ağırlaşan hava şartları nedeniyle sokak hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı. Yozgat Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı başta olmak üzere çevreden pek çok kişi sokak hayvanları için yiyecek bıraktı.

Kayseri'de ise yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollara Büyükşehir Belediye ekipleri müdahale etti. 200 kişilik ekip kapanan tüm yolları açmak için aralıksız çalıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *