» 
»
 

Meteoroloji 7 il için yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji, internet sitesinden yapmış olduğu uyarıda, Zonguldak, Kastamonu, Bartın ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağış tahmin edildiğini belirtti.

İstanbul’da yaşanan tarihi yağışlı günlerin ardından, bazı illerde de yağış olacağı belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerinden yola çıkılarak Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağış tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük vermiş olduğu tahmin raporlarına göre, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağış olacağı, İstanbul'da havanın bugün içerisinde parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgilere göre; Türkiye’nin kuzey kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzeybatı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık bir hava ile devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama ise şu şekilde;

Yağışların; Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *