» 
»
 

Meteoroloji bu bölgelerde kar yağışı uyarısı yaptı

25 Aralık için Malatya, Adıyaman için hafif, Elazığ, Bingöl ve Tunceli için aralıklı kar yağışı uyarısı yapıldı. Bölge genelinde ise hava çok bulutlu olacak.

Doğu'da kar etkisini sürdürürken Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Tahmin ve Uyarı Merkezi bazı iller için kar yağışı uyarısında bulundu. Malatya Doğanyol, Kale, Pütürge ile Adıyaman'ın Çelikhan ve Sincik kesimlerinde kar yağışının hafif olacağı belirtilen uyarıda, Elazığ, Tunceli ve Bingöl'de aralıklı kar yağışı olacağı belirtildi. Bu bölgelerde hava sıcaklıklarında da önemli bir değişiklik beklenmezken, sabah saatlerinde buzlanma, don ve pus olayına karşı dikkatli olunması istendi.

Kar yağışının yeniden etkili olmaya başladığı Doğu Anadolu Bölgesinde ise sıcaklıklar mevsim normallerinde seyrediyor. Ancak bölge genelinde çok bulutlu olan hava durumu aralıklı olarak kar yağışlı olacak. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü verilerine göre sıcaklıklarda fazla bir değişiklik olmayacak. Bölgede kar kalınlıkları ise Ağrı'da 60, Erzurum'da 35, Kars'ta 25, Ardahan'da 30, Erzincan'da 8 ve Iğdır'da 7 santimetre olarak ölçüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *