» 
»
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre 3 günlük hava durumu

Yurdu etkisi altına alacak yeni bir yağışlı sistem geliyor. Çarşamba gününden itibaren bazı bölgelerde kuvvetli yağışlar görülmeye başlayacak. Sıcaklıklar ise 3 gün biraz yükselirken hafta sonu düşüşler görülecek.

Çarşamba günü itibariyle yurdun batı ve kıyı kesimlerinde yeni yağışlı sistemin etkisiyle yağışlar görülmeye başlanacak. Antalya'nın doğu ilçelerinde yağmur şeklinde görülecek olan yağışlar Hakkari'de iç ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olacak. Yurdun büyük bölümünde çok bulutlu havanın hakim olacağı belirtilirken, güneyli rüzgarların etkisiyle sıcaklıkların 3 gün boyunca biraz yükseleceği tahmin ediliyor. Ancak haftasonu itibariyle yeniden sıcaklıklar düşüşe geçecek.

Perşembe günü Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir ve Muğla'da, Antalya'nın doğu ilçelerinde, Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli yağmur bekleniyor. Güneyli rüzgarların etkili olduğu bölgede iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar görülürken doğu illerinde yağış beklenmiyor.

İzmir ve Muğla'da kuvvetli yağmur

Cuma günü ise yağış alan bölgelerde daralma olacak ancak yağış şiddetini arttıracak. Özellikle Karadeniz kıyı şeridinde hava bulutlu olurken, diğer yerlerde yağmur ve karla karışık yağmur görülecek. Edirne, Çanakkale ve Tekirdağ'da ise yoğun kar yağışı tahmin ediliyor. Antalya'nın doğu ilçelerinde yağmur devam ederken, Balıkesir, Kütahya ve Bursa çevrelerinde cuma günü yoğun kar yağışı bekleniyor. İzmir ve Muğla'da ise kuvvetli yağmur nedeniyle vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı.

Kuvvetli lodos yurtta etkisini sürüdürürken Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Konya'da yağışların karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yurt genelinde lodosun etkisiyle sıcaklıklar yükselecek olsa da cumartesi ve pazar günleri tekrar düşeceği belirtildi.

İstanbul, Ankara ve İzmir'de 3 günlük hava tahmini

İstanbul'da çarşamba hava çok bulutlu olurken, perşembe yağmur, cuma ise kar etkili olacak. Sıcaklıklar en yüksek 11-6 derece olurken en düşük 5-8 derece arasında.

Ankara'da hava çarşamba günü parçalı bulutlu, perşembe kar yağışlı, cuma ise karla karışık yağmurlu olacak. Ankara'da sıcaklıklar en yüksek -4 ve -5 arasında olurken, en düşük -11ile -1 arasında ölçülecek.

İzmir'de kuvvetli yağışlar çarşamba, perşembe ve cuma günleri etkisini sürdürecek. İzmir'de en yüksek sıcaklık değerleri 12 ile 15 arasında, en düşük sıcaklıklar ise 4 ile 10 derece arasında olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *