» 
»
 

Meteoroloji uyardı! 5 ilde kar yağışı ve soğuk etkili olacak

Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından bildirilen son hava tahminlerine göre, Sivas, Kayseri, Yozgat, Nevşehir ve Kırşehir'de kar yağışı ve soğuk havanın etkili olması bekleniyor.

Bir süredir etkisini azaltan yağışlı ve soğuk hava yurdu yeniden etkisi altına almaya başlıyor. Bu bağlamda Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminleri ile ilgili açıklamalara göre, Sivas, Kayseri, Yozgat, Nevşehir ve Kırşehir 25 Ocak Çarşamba günü itibariyle soğuk ve kar yağışlı havanın tesiri altına girecek.

Öte yandan kar yağışının bölgede cumartesi günü gece saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Birkaç gündür mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığı da yağması beklenen kar yağışının sıcaklıkları etkilemesi dolayısı ile 8-10 derece arasında azalarak, olması gereken sıcaklık derecelerinin altına düşecek.

Yetkililer kar yağışı ve hava sıcaklığıdaki düşme nedeni ile tehlikeleri önlemek amacı ile uyarılarda bulunurken, ulaşımda yaşanabilecek aksamalar, görüş mesafesinde azalma, kuvvetli buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *