» 
»
 

Meteoroloji uyardı! Bazı illerde sıcaklık 40 dereceyi geçecek

Meteoroloji’den gelen son dakika hava sıcaklığı açıklamasına göre; hava sıcaklıkları Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de mevsim normallerinin 2 kat üzerinde olacak.

Meteoloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Erzincan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer illerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ordu çevreleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava Sıcaklığı Uyarısı Yapıldı; 

Hava sıcaklığının Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji'nin maksimum sıcaklık tahmin haritasına göre bugün İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Edirne'de sıcaklıklar 40 derecenin üzerinde olacak.

2 Ağustos yurtta hava durumu

ÇANAKKALE 36 derece az bulutlu ve açık, EDİRNE 42 derece az bulutlu ve açık, İSTANBUL 36 derece az bulutlu ve açık, KOCAELİ 38 derece az bulutlu ve açık, A.KARAHİSAR 34 derece az bulutlu ve açık, İZMİR 39 derece az bulutlu ve açık, KÜTAHYA 34 derece az bulutlu ve açık, MUĞLA 40 derece az bulutlu ve açık, ADANA  39 derece az bulutlu ve açık, ANTALYA 42 derece az bulutlu ve açık, BURDUR 36 derece az bulutlu ve açık, HATAY 35 derece az bulutlu ve açık, ANKARA 34 derece az bulutlu ve açık, ESKİŞEHİR 35 derece az bulutlu ve açık, KAYSERİ 32 derece az bulutlu ve açık, KONYA 33 derece az bulutlu ve açık, BOLU 32 derece az bulutlu ve açık, DÜZCE 36 derece az bulutlu ve açık, KARABÜK 36 derece az bulutlu ve açık, ZONGULDAK 30 derece az bulutlu ve açık, AMASYA 34 derece parçalı bulutlu, RİZE 29 derece parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, SAMSUN 30 derece parçalı bulutlu, doğu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

TRABZON 29°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ELAZIĞ 38°C, az bulutlu

ERZURUM 29°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 29°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 26°C, parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADIYAMAN 40°C, az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR 40°C, az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

GAZİANTEP 39°C az bulutlu ve açık

KİLİS 41°C az bulutlu ve açık

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *