» 
»
 

Meteoroloji uyardı! İstanbul'a kar geliyor

İstanbul'da Cuma günü yer yer yağışlar bekleniyor. Cumartesi günü hava sıcaklıkları düşmesi ile birlikte İstanbul'un yeni haftaya kar ile başlaması tahmin ediliyor. Özellikle İstanbul'da Çarşamba gününden Cumartesi gününe kadar kar yağışı olacağı belirtiliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, bugünden itibaren yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hava sıcaklıkları 2 ile 4 derece düşecek. Önümüzdeki hafta ortasında ise hava sıcaklıklarındaki düşüş etkisini daha da gösterecek. İstanbul'da yarın kuzeyli rüzgârın etkili olması ve yer yer yağmur yağışları görülmesi bekleniyor. Cumartesi gününü güneşli geçirecek olan İstanbul'da yeni haftada kar yağışları başlayacak. Özellikle çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günü İstanbul'da kar yağışı görülecek.

Bugün, Marmara, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Marmara, Sinop, Ardahan, Kars, Bolu, Iğdır, Sivas, Düzce, Eskişehir ve Ankara çevrelerinin yağışlı ve diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yağmur ve sağanak, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Marmara'nın güneydoğusu ile Ankara, Eskişehir, Düzce, Bolu, Amasya, Tokat, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışların olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *