Meteoroloji uyardı! Kar geliyor - 15 Ocak 2017

Meteorolojiden tarafından yapılan son açıklamalara göre İç Ege sağanak yağışların etkisi altına girerken, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak…

Meteorolojiden yapılan değerlendirmelere doğrultusunda, yoğun geçen kar yağışlarının ardından bir süre mevsim normallerini gören yurdun bu haftada batısı ve iç bölümlerinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, bun yanı sıra doğusunun az bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Hava durumunu bölgeler bazında değerlendirmeye alırsak Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in batısı ile Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yurt genelinde yağmur ve sağanak yağış etkisini gösterirken, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülecek yağışların, bu sabah ilk saatler ile gece saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi bekleniyor.

Rüzgar ise Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli eserken, İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis gözlemlenecek…

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *