» 
»
 

Meteoroloji uyardı! Yağışlı hava geliyor

Meteoroloji yağışlı hava uyarısı yaptı. Meteorolojiden alınan bilgilere göre Ege Bölgesinin kuzey ve iç kesimleri olmak üzere Zonguldak, Düzce, Eskişehir, Bolu ve Ankara çevrelerinde yağış bekleniyor.

Meteoroloji yetkilileri yağış uyarısı yaptı. Marmara ve Ege Bölgesi dahil olmak üzere kuzey ve iç kesimler ile Zonguldak, Düzce, Eskişehir, Bolu ve Ankara çevrelerinde yağışlı hava hakim olacak. Yağışlar yarın saba ve gece saatlerinde olmak üzere bazı kesimlerde sis etkisini gösterecek. Yağışlı havanın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Meteoroloji yaptığı son değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaştı. Yapılan değerlendirmeyere göre Marmara ve Ege Bölgesinin kuzey ve iç kesimleri dahil olmak üzere Zonguldak, Düzce. Eskişehir, Bolu ve Ankara çevreleri ile bazı yerlerde aralıklı sağanak yağışlar görülecek. Diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilirken, Özellikle sabah ve gece saatlerinde ise Marmara'nın güney ve doğusu ile, iç Ege, , İç Anadolu kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında ise sis ve pus benzeri hava görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son tahminlerinde hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerinde 1 ile 3 derece azalacağını, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik yapılmayacağını belirtti.

Rüzgar ise genellikle güney, Karadeniz Bölgesi'nde doğu,Marmara'da ve doğu bölgelerde ise kuzey yönlerden hafif olmak üzere ara sıra orta kuvvette esecek. İskenderun Körfezi ve Hatay kıyıları ise kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli esmesi bekleniyor. İstanbul'da ise özellikle sabah saatlerinde yoğun sis gözükecek. Sis nedeniyle görüş mesafesi kısalırken, sürücülerinde uyarılması ihmal edilmiyor. Yine Batı Karadeniz ise sisli olacak. Zonguldak sabah saatlerinde etkili şekilde sise bürünecek. Özellikle şehrin yüksek kesimlerinde ise yine sis etkili olacak.

Hava sıcaklığı 9 dereceye kadar düşecek ve deniz ulaşımı durma noktasına kadar gelebilecek. Yine Batı Karadeniz'de görüş mesafesi 2.7 kilometre olacak. hava sıcaklığı ise en yüksek 16 derece dolaylarında seyredecek. Bu arada bazı yük gemileri ise açıkta demirleme yapacak. Sis öğleden sonra etkisini azaltacak ve görüş mesafesi biraz olsun düzelecek. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *