» 
»
 

Meteoroloji uyarıyor! Bu hafta yağmur ve fırtına var (21.09.2016)

Yapılan son değerlendirmelere göre yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege, Marmara'nın güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri, Doğu Anadolu, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. İllere göre hava sıcaklıkları ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, hava sıcaklıkları yurdun kuzey kesimlerinde 4 ile 8 derece olmak üzere, iç, kuzey ve doğu kesimlerinde azalacağı diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Yurt geneli çok ve parçalı bulutlu olacak. Marmara'nın doğusu ve güneyi, Doğu Akdeniz, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, Karadeniz, Gazi Antep, Doğu Anadolu, Diyarbakır, Kilis, Batman, Adıyaman ve Siirt çevreleri aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Yağışlar genel olarak Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Adana'nın doğusu, Osmaniye ile Hatay'ın kıyıları, Kahraman Maraş'ın Andırın İlçesi, Rize ile Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel kesimler olmak üzere çok kuvvetli ve şiddetli sağanak yağışlar bekleniyor. Rüzgar, yurdun iç, batı ve kuzey kesimlerinde kuzey ve batı kesimlerinde, Akdeniz'in kıyıları ile doğu bölgelerinde batı ve güneybatı yönlerinden olmak üzere hafif, orta kuvvette, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda, Doğu Karadeniz'de kuvvetli olmak üzere ara ara kuvvetli ve kısa süreli fırtınalı olarak esmesi bekleniyor.

Ankara 22 derece parçalı bulutlu ve yerel kesimler olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İstanbul 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, İzmir 26 derece az bulutlu ve zamanla parçalı, çok bulutlu, aralıklı olarak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Bursa 22 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması, Adana 32 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması, Antalya 27 derece az bulutlu ve zamanla çok bulutlu olması bekleniyor. Samsun 23 derece, yerel kesimler kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Erzurum 18 derece az bulutlu ve zamanla çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 25 derece, yerel kesimler kuvvetli olmak üzere yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 29 derece az bulutlu ve zamanla parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *