» 
»
 

Meteoroloji uyarıyor! Sağanak yağışlar geldi

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde sağanak yağışlar etkili olacak. Ege, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Çorum, Artvin, Ardahan ve Kars çevreleri sağanak yağışlı olacak. Ankara, İzmir, İstanbul başta olmak üzere illere göre hava durumu haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen hava tahmin raporlarına göre, yurt genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Ege, Batı Karadeniz, Doğu ve Batı Karadeniz, Çorum, Kars, Artvin ve Ardahan çevrelerin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları yurdun batı bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek, doğu kesimlerde ise hava sıcaklıkları 2-4 derece artacak.

Rüzgâr, genel olarak kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve doğu kesimlerde, güney ve güneybatı yönlerde hafif derecede ara ara orta kuvvette, Kıyı Ege ve Marmara'nın güneydoğu kesimlerinde hafif kuvvette esecek. Bazı illere göre hava tahminleri ise şöyle, Ankara 30 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü yağışlı, İstanbul 29 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere gök gürültülü ve sağanak yağışlı, İzmir 33 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Adana 34 derece az bulutlu ve açık, Antalya 30 derece az bulutlu ve açık, Samsun 27 derece parçalı yer yer bulutlu, yerel kesimler olmak üzere ara ara sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Erzurum 31 derece az bulutlu ve açık, Trabzon 28 derece parçalı ve ara ara bulutlu, yerel kesimler olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *