» 
»
 

Meteoroloji verilerine göre bugün hava nasıl? (13 Mart)

Hava durumu verileri 13 Mart pazartesi itibariyle kışın geri geldiğini gösteriyor. Peki bugün hava nasıl ve yağmur nerelerde etkili olacak?

13 Mart itibariyle hava durumu merak edilirken İstanbul ve Ankara'da yağmur kaç gün yağacak sorusunun cevabı Meteorolojiden geldi. Alınan bilgilere göre bir kaç ilimiz dışında tüm yurtta yağış hakim olacak. Antalya, Konya, Karaman ve Mersin haricindeki tüm illerde yağmur ve sağanak bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ve İç Ege'de yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenirken, diğer yerlerde yağmur ve sağanak etkili olacak.

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda ise buzlanma ve don olayı sabah saatlerinde etkili olacak. Öte yandan Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı olabileceği belirtiliyor.

SICAKLIKLAR AZALACAK

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak. Diğer kesimlerde sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Doğu Akdeniz'de rüzgarın güney yönlerden kuvvetli esmesi beklenirken bazı illerde hava sıcaklarıkları da şöyle olacak:

Bolu'da, Bursa'da, Ankara'da ve İstanbul'da hava çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu sıcaklık 9 derece, Antalya'da hava çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 16 derece, Adana'da aynı şekilde yağmurlu 19 derece olması bekleniyor. Samsun ve Trabzon'da hava çok bulutlu ve yağmurlu sıcaklık 13 derece, Erzurum'da hava çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmurlu 5 derece, Diyarbakır'da hava parçalı bulutlu ve aralıklı yağmurlu sıcaklık 15 derece olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *