» 
»
 

Meteoroloji yağış uyarısı yaptı! 5 Nisan hava durumu nasıl?

Sis ve pus etkisini sürdürürken Meteoroloji'den bazı bölgeleler için yağış uyarısı geldi. 5 Nisan hava durumu nasıl olacak ve hangi bölgelerde yapış bekleniyor? İşte son tahminler...

Meteoroloji Maramara, Ege'nin kuzey ve iç kesimleri ile Düzce, Zonguldak, Bolu, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde yağış beklendiğini bildirdi. Alınan son hava durumu tahminlerine göre bu bölgelerde aralıklı yağmur ve sağanak yağış beklenirken, yurdun diğer bölgelerinde hava az bulutlu ve açık geçecek. ç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ve Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları yer yer sisli ve puslu olacak.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR
Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece arasında düşüş gösterirken, son tahminlere göre yurdun diğer yerlerinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Karadeniz'de rüzgar doğu, Marmara ve doğu bölgelerde ise kuzey yönlerden esecek. Rüzgar hafif ve ara sıra orta kuvvette olacak. Kuvvetli rüzgar İskenderun Körfezi ile Hatay kıyılarında kuzeydoğu yönlerden bekleniyor.

İstanbul'da etkili olan yoğun sis sabah saatlerinde görüş mesafesinin düşmesine neden oldu. saat 07.00 itibariye İstinye-Çubuklu arasında arabalı seferler karşılıklı olarak iptal edildi. Aynı şekilde Zonguldak ve çevrelerinde de yoğun sis etkili oldu. Kent merkezinde deniz ulaşımı durma noktasına gelirken hava sıcaklığı 9 dereceye düştü. Öğleden sonra ise etkisini azaltması beklenmekte.

Ankara'da bugün hava yer yer çok bulutlu olurken, akşam saatlerinden sonra sağanak yağış bekleniyor. Ankara'da hava sıcaklığı bugün 23 derece olarak tahmin ediliyor. İstanbul'da hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Aralıklı sağanak yağış beklenen İstanbul'da sıcaklığın 18 derece olarak ölçülmesi bekleniyor. İzmir'de hava bugün parçalı ve çok bulutlu. İzmir'in kuzey kesimleriden hafif sağanak yağış beklenirken sıcaklığın 22 derece olacağı tahmin ediliyor.

Bursa parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 18, Adana parçalı ve az bulutlu 28, Antalya parçalı yer yer çok bulutlu 24, Samsun parçalı bulutlu 14, Trabzon parçalı bulutlu 16, Erzurum parçalı ve az bulutlu 15, Diyarbakır parçalı ve az bulutlu 20 derece olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *