» 
»
 

Meteoroloji'den 11 Ekim için hava tahminleri

Yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve ara ara çok bulutlu, Marmara, Ege, Bursa, Denizli, Yalova, Adana, Burdur ve Hatay'da ise yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıkları kuzeybatı kesimlerinde 1 ile 4 derece artıyor. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. İllere göre 11 Ekim için hava durumu ise haber detaylarında..

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Maramara'nın batısı, Kıyı Ege, Bursa, Denizli, Yalova, Burdur, Adana ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde 1 ile 4 derece artıyor. Diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden esecek. Ege kıyılarında güney ve güneydoğu kesimlerinden, Akdeniz'in kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun batı ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette, Ege ve Batı Akdeniz'de ise kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. 11 Ekim için günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle;

Ankara 23 derece az bulutlu ve açık, zamanla yer yer çok bulutlu olacak. İstanbul 25 derece yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Avrupa Yakası'nda, akşam saatlerinden itibaren ise il genelinde aralıklı olmak üzere sağanak yağışlar bekleniyor. Bursa 27 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde ise sağanak yağışlı, İzmir 27 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı olacak.

Adana 30 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Antalya 27 derece parçalı ve çok bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, Konya 25 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trabzon 22 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Samsun 21 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Diyarbakır 29 derece az bulutlu ve açık, Erzurum 20 derece parçalı bulutlu ve zamanla yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *